︎︎︎


Africa
︎ Contact us!

︎ Support us!

W Afryce podobnie jak w Tybecie nawet niewielkie kwoty wpłat mogą wiele zdziałać.

Nasz partner Daria Mejnartowicz działa od lat w Liberii, Ghanie i Tanzanii.

W Tanzanii zaangażowana jest  w I etap budowy New Hope Village (1000 USD). Koszt calkowity wykonania I etapu to 3 500 USD (2 pokoje+zaplecze). Ten etap musi byc pilnie wykonany, bo straca pozwolenie rzadu na budowe. To jej „ukochany” dom dziecka w Tanzanii. Mieszka w nim obecnie 38 dziewczynek wraz z Consoler i jej rodzina. Jej kolezanka ma tam swoja ziemie, ktora przeznaczyla na budowe zaplecza dla organizacji – domu dziecka marzen. Obecnie wynajmuja dom.

Poki co chce zbudowac 2 pokoje z zapleczem. Potem planuje to rozbudowac o kolejne pokoje i budynki. Na budowe calego projektu New Hope Village architekt wstepnie wyliczyl koszt 180 000 USD.

W Liberii  Daria współpracuje z PARAMOUNT YOUNG WOMEN INITIATIVE (PAYOWI), której celem jest wsparcie młodych kobiet i dziewczynek , w różnych obszarach tak aby mogły być niezależne ekonomicznie i mogły  wpływać na społeczeństwo.
Heart to Heart Mentoring Circle w PAYOWI stara się zapewnić dziewczętom i młodym kobietom bezpieczną przestrzeń, w której mogą rozmawiać o problemach, które ich dotyczą, dzielić się doświadczeniami, uczyć się od swoich rówieśników i mentorów i odkrywać siebie.

Program ten ma na celu promowanie dobrych relacji mentor-podopieczny i służyć jako przewodnik dla młodych dziewcząt w drodze życia, pomagając im określić swoje mocne strony i pracować nad ich słabościami. Budzet 1000 USD rocznie 1 osoba.