︎︎︎


Pomoc dla Walczących
2022/03/23
Dzięki współpracy z fundacją ILIOS – Słońce Szczęścia udało się wysłać dwa samochody wypakowane materiałami opatrunkowymi, apteczkami, odzieżą termalną od Ski Team. Transport pojechał pod Kijów jako wsparcie dla żołnierzy.

Staramy się być wszędzie, gdzie to potrzebne

Jedzenie i ciepłe koce, które nie zmieściły się do samochodów jadących pod Kijów, rozdaliśmy uciekinierom na dworcu kolejowym w Przemyślu. Była z nami m.in. Nilofar, która sama jest uchodźczynią z Afganistanu, a teraz aktywnie włączyła się w pomoc Ukrainie.

Pomoc napływa ze wszystkich stron

Dostaliśmy materiały opatrunkowe z USA, wiemy, że idzie stamtąd następny duży transport, podpisaliśmy porozumienie o współpracy z Fundacją NuDay z USA, wspierają nas także przyjaciele z Izraela. Michael Alexander zorganizował zbiórkę funduszy wśród znajomych właśnie dla naszej fundacji. Wkrótce otrzymamy również wsparcie z GB. Dziękujemy!!!

Bazy danych

Dzięki wsparciu Grupy ANG powstały bazy danych, do których osoby chętne mogą zgłaszać mieszkania lub pokoje, które chcą udostępnić dla uchodźców. Druga baza skupia osoby, które chcą jeździć na granicę i pomagać uchodźcom w transporcie, głównie do Warszawy.

Zbiórki leków, materiałów opatrunkowych, apteczek

W różnych miejscach Warszawy podstawiamy TIRy oznakowane Pomocą Humanitarną, do których zbieramy dary dla szpitali na Ukrainie

Mirnyj Dom

Jednym z pierwszych działań po wybuchu wojny była adaptacja Mirnego Domu. Miejsce, które wcześniej mieściło kilkanaście osób, okazało się wystarczające dla 30. Nawet piwnica została zamieniona w miejsce do spania. Pojawiły się piętrowe łóżka, materace, śpiwory. W Mirnym Domu kontynuujemy cały czas zbiórkę rzeczową. Od pierwszych dni wojny mieszkało tam już ponad 40 osób. Wszyscy otrzymali potrzebną pomoc medyczną, opiekę psychologa, a przede wszystkim dach nad głową i posiłki.