︎︎︎


Spotkanie Minister Janke z Fundacją wspierającą migrantów z Białorusi
2022/02/03

Spotkanie z panią Minister Bogną Janke w Kancelarii Prezydenta RP w dniu 3.02.2022 r. Spotkanie dotyczyło możliwości wsparcia działań fundacji ze strony instytucji państwowych.


Minister Bogna Janke, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, spotkała się z przedstawicielkami Fundacji Humanosh im. Sławy i Izka Wołosiańskich zajmującej się pomocą migrantom politycznym, przede wszystkim z Białorusi.

Spotkanie odbyło się w siedzibie Kancelarii przy ul. Wiejskiej na prośbę władz organizacji. Uczestniczyła w nim prezes Fundacji Katarzyna Obuchowicz–Skopiec, Monika Błasikiewicz – ekspert współpracująca z Fundacją oraz Daria Yarmotsyk – pracująca w Fundacji emigrantka z Białorusi.

Przedstawicielki organizacji opowiedziały o działaniach podejmowanych na rzecz migrantów w celu zalegalizowania ich pobytu, znalezienia pracy i miejsca zamieszkania, adaptacji rodzin z dziećmi do życia w polskich warunkach, nauce języka i zawodu, opiece medycznej i psychologicznej. Wskazały potrzeby Fundacji oraz jej podopiecznych oraz problemy, z którymi się zmagają.

Minister Bogna Janke oraz towarzyszący jej dyrektorzy Biura Dialogu i Korespondencji zapewnili, że przyjrzą się zgłoszonym problemom i rozważą możliwości udzielenia wszechstronnego wsparcia za pośrednictwem organów i instytucji powołanych do świadczenia tego typu pomocy.

Obie strony wyraziły nadzieję na dalszą współpracę.